چرا نامه مینویسم…..

چرا نامه می نویسم…

اینکه چرا نامه مینویسم را هم خودم از خودم پرسیدم و به این نتیجه رسیدم همیشه حس ناب دریافت نامه به گونه دیگری در ذهنم تداعی می‌شود. زمانی که نه کامپیوتری بود و نه ایمیلی که بشود به همین سادگی به هم نامه داد و جویای احوال هم شد. نوشتن نامه دنیایی از حس به یاد هم بودن را منتقل میکرد. 

در زمانی که هنوز همه‌ی منازل مسکونی تلفن برای خودشان نداشتند. دریافت یک نامه به منزله ی دریافت دنیایی از عشق بود که از سوی فرستنده نامه نثار گیرنده می‌شد.


یادم می آید زمانی که نوجوان بودم، خواهرم ازدواج کرده بود و در شهر دیگری زندگی می‌کرد.

مستاجر بودند و تلفن در منزل نداشتند. گاهی خودش تماس می‌گرفت و جویای احوال ما می‌شد.

تنها چیزی که این دوری را برایمان آسانتر کرده بود نامه‌هایی بود که رد و بدل می‌شد.
گاهی نامه‌ها دیر می‌رسید و ما نگران از اینکه چرا پاسخ نامه داده نشده است.

وقتی پستچی زنگ در خانه ما را می‌زد پله‌های خانه را دوتا یکی می‌کردم تا نامه را تحویل بگیرم و خبر رسیدن نامه را به اهل خانه بدهم.
چه لذتی داشت خواندن آن نامه. گویا با کلمه به کلمه و سطر سطر نامه خوشحال و ناراحت می‌شدیم.  دوباره قلم و کاغذ در دست می گرفتم و می نوشتم. سریع از سوپری سر کوچه تمبر و پاکت می خریدیم و نامه را در صندوق های زرد رنگ اداره‌ی پست می‌انداختیم.

نگران از اینکه آیا پاکت به داخل صندوق افتاد یا نه. نکند کسی نامه را بردارد و برای خواهرم پست نشود. چون بعضی مواقع نامه را که در صندوق می انداختم در همان بالا گیر میکرد و به داخل نمی افتاد. 

شاید باور نکنی اما همین دلهره ها را هم می پسندیدم .

در حال حاضر اینگونه نیست در این عصر دیجیتال با یک کلیک کوچک نامه را ارسال میکنی و شخص در همان لحظه دریافت و در عرض چند دقیقه جواب را  ارسال میکند.  
من نامه‌های کاغذی را بیشتر دوست دارم. شما را نمی دانم. 

می نویسم به هر کس و هر چیزی که حس خوبی از آن می گیرم.

چون معتقد هستم همه چیز به روح بالاتری متصل است و شعور جداگانه‌ای دارد. نوشته ای بر لوحی حک می‌شود و ارتعاشی را در ذهن مخاطبش ایجاد می‌کند. این حس بودن و همراه شدن را دوست دارم.

در این بخش از سایت تصمیم دارم که هرچند وقت یک بار نامه بنویسم. شاید بازگشت به همان حس و حال قدیمی در این دنیای شلوغ روند تند زندگی را کمی آهسته تر کند.

به عنوان یک صفحه مستقل منتظر پاسخ نامه از طرف شما هستم.

دوستدار شما زهرا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *