به دنبال بهترین خودت باش…..

بهترین خودت باش

به دنبال بهترین خودت باشی ….

 

اینکه انسانها کمال‌ ‌گرا هستند و همیشه دوست دارند در هر حالتی بهترین باشند، حقیقتی انکار ناپذیر است. هر شخصی گمان میکند آن چیزی که درک میکند دقیق و درست است و انسانهای دیگر اشتباه میکنند.

باید به این اعتقاد داشته باشیم شاید آن چیزی که من درک میکنم واقعی نباشد. شاید آن چیزی که من بر درستی آن اصرار دارم واقعا اشتباه باشد. ولی یک چیز مهم است و آن اینکه من خودم را قبول داشته باشم با تمام اشتباهاتی که میکنم را در جهت رشد و پیشرفت شخصی خودم دوست بدارم.

زندگی دیروز و امروز ما نتیجه ای افکار و باورهای ماست. افکار  و باورهایی که از دوران کودکی مان سقف آن پر شده توسط والدین ما، اطرافیان ما، اجتماعی که در ان زندگی می‌‌‌کنیم و مدرسه ای که در آن درس خواندیم.

بیاییم این باور و فکر خودمان را حلاجی کنیم. قاشقی برداریم و شروع کنیم به شخم زدن و زیر و رو کردن آنها ، شاید گنجی که سالها دنبالش هستیم و گمشده ی همه ی ما هست در آنجا مدفون باشد . با یک تلنگر ما دوباره به خود واقعی مان برگردیم، مگر نه این است که اشرف مخلوقات هستیم و فرزند خداوند. چرا خودمان را کوچک و قدرتمان را کوچکتر می بینیم .

به خودمان ایمان بیاوریم. و قدرتمندانه تمام تلاشمان رابرای رسیدن به خواسته هایمان بکنیم. با دید یک کارآفرین به دنیا و زیباییهایش نگاه کنیم. تمام تلاش خودمان را بکنیم و از قانون انتظار استفاده کنیم و بدانیم نتایج تلاش های ما بالاخره به ما برمیگردد. گاهی فردی در مسیر زندگیت قرار میگیرد. گاهی نوشته ای را میخوانی، گاهی رسالت خودت را پیدا میکنی و در نهایت تلنگر به تو زده می شو د.

پس هیچ گاه از تلاش دست بر ندار و همیشه این را در نظر بگیر …. من امروزم را بهتر از دیروز سپری میکنم چون میخوام بهترین خودم باشم……..

زهرا ناصرالمعمار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *